Nasza misja

Nasi klienci – naszą misją

Ludzie z pasją, zdobywcy, odkrywcy, liderzy, naukowcy, przedsiębiorcy, sportowcy.

Ludzie, dla których ważne są osiągnięcia. Ludzie, którzy cenią czas, rodzinę i relaks. Nasi klienci.

Wymagają wiele od siebie. Wymagają najwyższej jakości produktów i niezawodnej obsługi. Mają świadomość zdrowego odżywiania. Akceptują tylko naturalne potrawy przygotowane z najwyższą starannością. Oczekują konkretnej wiedzy z czego i w jakich ilościach otrzymują posiłki.

Nasi klienci są ukierunkowani na sukces. Oszczędzają czas na tak przyziemnych zajęciach jak gotowanie czy robienie zakupów. To Wy nauczyliście nas jak sprostać Waszym wymaganiom.

Dziękujemy, Elżbieta Pawlak i zespół FitWarzywko.

Nasza historia

Nasza firma powstała w czerwcu 2015 roku. Pierwszą restaurację otworzyliśmy w Gowarzewie pod Poznaniem. Restauracja dla lokalnej społeczności szybko stała się miejscem dostarczającym posiłki od Swarzędza przez Kostrzyn aż po Rabowice i Koninko. Ponad to karmiliśmy dzieci ze szkoły podstawowej w Siekierkach oraz podopiecznych MOPR w Kostrzynie Wielkopolskim.

Po dwóch latach pozyskaliśmy dodatkowe klimatyzowane pomieszczenie na salę dla klientów. Przestronne pomieszczenia, duży parking dla klientów i smaczne posiłki zachęcały do spędzaniu czasu w Kociołku. 

Dieta Pudełkowa.

Pewnego dnia otrzymaliśmy propozycję współpracy przy produkcji Cateringu Dietetycznego. Byliśmy pełni obaw czy damy radę sprostać wysokim oczekiwaniom i standardom. Po namyśle postanowiliśmy spróbować. Przeorganizowaliśmy kuchnię, pojawiły się wagi, dodatkowe piece i zgrzewarki. Do naszego zespołu dołączyły dwie nowe osoby. 

Rola podwykonawcy przypadła nam do gustu. Lepsza organizacja pracy, zadowoleni pracownicy i stały dopływ klientów każdemu odpowiadał.

Niestety przyszedł czerwiec 2016 roku a wraz z nim spadek liczby zamówień, Nasz zleceniodawca nie był w stanie utrzymać się na rynku i zrezygnował. A my straciliśmy ważnego klienta. 

Postanowiliśmy  rozbudować naszą restaurację o dodatkową salę. Jednak całe lato spędziliśmy na planowaniu produkcji diety pudełkowej.

I nastąpił wrzesień. Pierwsi klienci zaczęli systematycznie pojawiać się na naszej liście. Z końcem października osiągnęliśmy obroty jak za najlepszych czasów gdy przygotowywaliśmy catering jako podwykonawca. 

Pojawiły się też pierwsze problemy. Obsługa klienta była wyjątkowo angażująca. Musieliśmy zunifikować system i uprościć komunikację z klientami. 

Okazało się, że robienie zakupów w markecie jest nieefektywne. Wielu artykułów w potrzebnych ilościach po prostu nie było na półce. Każdego dnia 5 posiłków składa się z około 60 artykułów. Nawiązaliśmy współpracę z Makro i Selgrosem poprzez platformy zakupowe. I to był strzał w 10. Odzyskaliśmy jeden etat oraz zwolniło się auto. Robienie zakupów zajmowało kilkanaście minut spędzonych przed komputerem.

Jako pierwsi wprowadziliśmy naklejki z opisami i składnikami produktów. Z czasem doszły alergeny i pomysł, który jest ukłonem dla naszych klientów. Od tej pory każde pudełko nosi imię swojego właściciela. 

Dodatkowo na każdym pudełku podajemy gramaturę. Dzięki temu dbamy aby każde pudełko było rzetelnie zważone a tym samym ilość kalorii była zgodna z zamówieniem.

Lokalizacja na wsi ma wiele zalet. Niestety stwarza wiele problemów logistycznych. Wszędzie jest daleko. Dostawcy niechętnie zapuszczają się poza granice miasta. To skłoniło nas do przeprowadzki do Poznania. 

Nawiązaliśmy współpracę z firmą transportową dostarczającą posiłki na terenie całej polski. Naszą kuchnię poznał Śląsk, Warszawa i Gdańsk. 

Od 2020 roku żywimy uczniów szkół podstawowych. Gotujemy posiłki w szkołach oraz dostarczamy posiłki na zasadzie kuchni centralnej. Dbamy o wysoką jakość produktów. Zakupów dokonujemy tylko u najlepszych, certyfikowanych dostawców. Staramy się wydobyć najlepszy smak a posiłki podajemy estetycznie w ceramicznych naczyniach. Dla naszych klientów z obszaru diety pudełkowej oraz szkół udostępniamy nowoczesne i przyjazne aplikacje. Zamawianie, zmiany w zamówieniach i inne funkcjonalności odbywają się intuicyjnie z dowolnego miejsca. 

Powiązane zdjęcia: