Koronawirus Covid-19

Jak chronimy jedzenie w pudełkach?

Zasady food defence – ochrona produktu.

Od 2015 roku wdrażamy i doskonalimy zasady food defence. Dzięki temu nasi klienci są bezpieczni. Posiadamy odbiory sanepidu. Nasi pracownicy posiadają wymagane badania. Półprodukty kupujemy tylko od dostawców zapewniających najwyższe standardy w zakresie przechowywania i transportu żywności. W związku z epidemią dodatkowo wdrożyliśmy następujące środki zapobiegawcze:

– dezynfekcja rąk przed wejściem na teren zakładu
– dezynfekcja rąk przed wejściem do kuchni
– dezynfekcja klamek co 2 h
– obsługa klienta pracuje zdalnie w systemie Home Office
– przekazanie dokumentacji produkcyjnej odbywa się poza godzinami pracy kuchni
– kierowcy nie kontaktują się z pracownikami produkcyjnymi. Używają rękawiczek, nie przyjmują gotówki, nie rozmawiają bezpośrednio z odbiorcami.

Do tej pory stosowaliśmy następujące zasady food defence :

– mycie rąk nie rzadziej niż co pół godziny
– dezynfekcja stołów i podłóg po skończonej pracy
– stosowanie mydła antybakteryjnego do mycia rąk
– używanie tylko ręczników papierowych
– wejście na kuchnię tylko dla uprawnionego personelu
– lampy UV w kuchni, pakowalni, magazynie
– używanie dedykowanej odzieży roboczej
– używanie czepków i masek gastronomicznych
– kucharze i kierowcy nie kontaktują się ze sobą
– dostawy tylko przez internetowe platformy zakupowe Selgros i Makro
– wszystkie stoły, urządzenia itp wykonane są ze stali nierdzewnej i posiadają atest PZH. Wiodący producenci to Hendi, Stalgast
– posiłki do Państwa domów dostarcza firma PGS Trans posiadająca zezwolenia i certyfikaty uprawniające do transportu żywności.

Dostawy produktów.

Dostawy produktów żywnościowych realizowane są poprzez elektroniczne platformy zakupowe. To oznacza, że nie kupujemy w sklepach ani marketach czy bazarach. Dlatego chwilowe braki towarów nie dotykają nas. Mamy jednak świadomość, że sytuacja czasowo może się pogorszyć. Zalecamy zrobienie kilkudniowych zapasów nie psującej się żywności. Może się też zdarzyć, że bez wcześniejszego powiadomienia zmienimy pojedyncze dania lub całe menu – proszę o wyrozumiałość.

Bezpieczeństwo jedzenia w pudełkach.

Państwa jedzenie nie jest bezpośrednio dotykane przez ludzkie ręce. Wynika to z faktu, że dokonujemy zakupów z pominięciem sklepów i marketów. Zarówno nasi pracownicy (od początku naszej działalności) oraz pracownicy naszych dostawców pracują w rękawiczkach. Dzieje się tak, ponieważ nie da się codziennie przez kilka godzin dotykać gołymi rękoma żywności, która jest mokra czy wilgotna. Nikt nie chciałby pracować w takich warunkach bez rękawiczek. To oczywiste.
Bezpośrednio po obróbce mechanicznej i termicznej pudełka są zgrzewane. Nie ma możliwości aby na tym etapie cokolwiek dostało się do pudełka. Tak zgrzane pudełka wędrują do torby, która zostaje zabezpieczona zszywaczami.

Firma PGS Trans rozwozi torby.

Jej pracownicy mają obecnie zakaz kontaktowania się z klientami. Nie dowożą również na teren szpitali oraz tam gdzie mogą być narażeni na niebezpieczeństwo. Na czas zagrożenia epidemiologicznego nie ma możliwości wyboru godzin dostawy. W szczególności dotyczy to dostaw porannych.

Mam nadzieję, że wszyscy przejdziemy przez ten trudny okres bez szwanku. Myjemy ręce i unikamy kontaktów.

Dla osób, które obawiają się  zakupów w skupiskach ludzkich, przygotowałam ofertę trzech posiłków dziennie z dostawą do domu.

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz